Uygulama Hazırla Zengin Ol!

Akıllı telefonların özellikle i-Phone’un piyasaya sürülmesinden sonra kullanıcı tercihleri ve trendleri her geçen gün değişmektedir. i-Phone mobil dünyada uygulama kavramının büyümesini sağlayarak büyük bir sektör oluşturdu. Windows Mobil işletim sistemli telefonların kullanıcı tercihlerine cevap verememesi , Android işletim sistemli telefonların her geçen gün artması uygulama dünyasını her geçen gün arttırmaktadır.

A.B.D.’de yapılan en güncel araştırmada Android işletim sistemli telefon adetleri iOS yani i-Phone’ları geçmiş durumda ve bu trend her geçen gün artmaktadır. Bu yazıda uygulama hazırlayan şanslı azınlığın ne kadar büyük rakamlar kazandığından bahsedeceğiz.

Angry Birds isimli efsanevi oyunun yapımcısı Rovio, geçtiğimiz günlerde bu yılki toplam mali kazancını hesapladı ve ortaya çıkan miktar 75.4 milyon Euro olarak lanse edildi. Bu inanması güç miktardaki kazancın Rovio için üç farklı kapısı bulunuyor. Bunlardan ilki son zamanlarda çok popüler olan Angry Birds oyuncakları ve diğer yan ürünleri. İkinci kapı ise doğrudan iOS ve Windows platformları üzerinden yapılan indirmeler. Son olarak ise oyun içerisinde bulunan ve kimi zaman kullanıcıları çileden çıkaran reklamlar.

Son sürümü, yani Angry Birds Space’i bir kenara bırakırsak, Angry Birds, Angry Birds Season ve Angry Birds Rio gibi üç farklı yapımın toplamda 648 milyon kere indirilmiş olması, ay bazında bakıldığında tüm platformlardaki toplam aktif kullanıcı sayısının 200 milyonu bulması gerçekten müthiş bir performans. An itibariyle Rovio’nun birlikte çalıştığı toplamda 200’den fazla lisanslı firma bulunuyor ve birlikte Angry Birds zincirini her geçen dün daha da geliştiriyorlar.

 

Evet haberden de göreceğiniz üzere Angry Birds mobil dünyada bir fenomen oldu ve gerek iOS işletim sistemli telefonlarda gerekse de Android işletim sistemli telefonlarda en fazla indirilen uygulama olarak dikkat çekmektedir. Bu bakımdan bir zamanların trendi web site yapmak uygulama yapmak olarak değişmekte ve güzel bir proje ile zengin bile olabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. Cevapla

    Çok basit bir hesap.İyi bir uygulama yap 1$’dan sat ve 10.000 kişi gibi az sayılan (İyi uygulamalar için) bir indirmeye ulaştığında 10.000$’ın olsun.Bence çok karlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım