Rehber Bilgilerinizi iPhone’dan Android Cihazınıza Kolayca Aktarım

Bugün teknoloji köşesinde ki yazımız iOS işletim sisteminden Android işletim sistemine terfi edenler için geliyor. Android işletim sistemli cihazlar mobil cihaz pazarında her geçen gün artmakta hatta iOS kullanan bir çok kullanıcı Android işletim sistemli cihazlara terfi etmektedir.

iPhone’dan Android’e geçiş iPhone 4’ten iPhone 5s’e geçiş kadar kolay olmuyor. iPhone’da yer alan bir çok veri farklı işletim sistemlerinden dolayı Android işletim sistemi ile uyumsuzluk oluşturmaktadır. Rehber içeriği ise bu noktada ayrılıyor. iPhone’dan Android’e aktardığınız rehber verileri uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Eskiden kullanıcılar rehber kayıtlarını manuel olarak yeni cihazına kaydetmek zorunda kalıyordu. Akıllı cihaz teknolojilerindeki gelişme ile birlikte yeni uygulamalar üretildi ve artık kullanıcılar bu faydalı uygulamalar sayesinde rehberde ki verilerini kolayca aktarabilmektedir.

Bu yazımızda iPhone kullanıp Android işletim sistemli bir cihaza terfi eden kullanıcılara yönelik ipuçları verilecek.

My Contacts Backup

1. My Contacts Backup

Bir iPhone uygulaması olan My Contacts Backup’ın hem bedava hem de pro versiyonu bulunmaktadır. Bu uygulama ile rehberinizde ki numaraları mailinize gönderebilmekte ve yedekleme yapabilirsiniz. E-mailinize gönderdiğiniz rehber bilgilerinizi indirebilir ve Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.  Uygulama iPhone’da yer alan bilgilerinizi vCard şeklinde gönderdiği için uyumsuzluk problemi yaşamayacak ve rehber bilgilerinize yeni telefonunuzda erişebileceksiniz.

Bump (1)

2. Bump

Bump adlı uygulamamızda bu konuda size yardımcı olacaktır. iPhone’da yer alan verileri kolayca Android işletim sistemli cihazınıza aktarabileceksiniz. Uygulamayı kullanabilmek için Wi-Fi veya LTE bağlantınızın olması şart. İşlemi gerçekleştirmeden önce hem iPhone cihazınıza hem de Android cihazınıza Bump uygulamasını mutlaka yüklemelisiniz. Uygulamayı açtıktan sonra Bluetooth mantığına benzer bir şekilde bağlantı kurabileceğiniz cihazlar listelenecektir. Bağlantıyı kurduktan sonra rehber bilgilerinizi diğer cihazınıza transfer edebilirsiniz.

CopyTrans Contacts

3. CopyTrans Contacts

Bu uygulama ile cihazınızda yer alan rehber kayıtlarını bilgisayarınıza indirebilir ve bu verileri Android cihazınıza bilgisayarınızdan aktarablirsiniz. Programı yükledikten sonra programa çift tıklayın ve USB kablosu ile bağladığınız iPhone cihazınızın kurulumunu yapabilirsiniz. iPhone cihazınızda yer alan iletişim bilgileri pencerede görülecektir. Rehber iletişim bilgilerinizi sonrasında bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra Android cihazınızı USB ile bağlamanız gerekmektedir. Sonrasında Android cihazınızda Contacts app kısmına gelin ve menü kısmından içe/dışa aktar seçeneğinden içe aktar işlemini yapın. Tüm vCard dosyalarını içe aktar seçeneğini seçtiğinizde iPhone cihazınızda yer alan veriler Android cihazınıza aktarılacaktır.

Uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım