Yataktan Ne Oluyor Lan Diye Uyandiran Şarkilar

Hiç ukalalık etmeye gerek yok. Zaten konuyla ilgili çeşitli dönemlerde medyada ,sosyal medyada komik yorumlar okumaktasınız. Durum o kadar büyük bir hale gelmişki bu toprağın bağrından kopmuş adamı yunanlı şarkı , fransız şarkı felan diye yorumlar yapıp ötelemeye çalışıyoruz. Yapılanlar popüler kültürün tam ağzına göre. Ham edip geğirmek geliyor insanın içinde. Midemize oturan asitlerin sarhoşluğu ile aslında bedenimiz ve ruhumuz da alışmakta. İnsanın bugün ilginç , değişik ve / veya saçma sapan bir şeyler yapayım dediğimde bence direk balıklama atlaması hatta suyun içinde çeşitli figürler yaparak zevk alması gerekiyor. Ben dinlerken zevk alıyorum hatta sabahları yemekten sonra dinliyorum ki kahve niyetine uykum açılsın. Üstüne üstünlük youtube’da altındaki yorumları okuduktan sonra suratımda pis bir sırıtık ifade ile gün boyunca mırıldanıyorum.

Popüler kültürün bize sunduğu chicken pops tarzındaki mükemmel şarkılardan bahsediyorum. Kimse kusura bakmasın sabahları uyanmama , gün boyunca beynimdeki nöronların çakmasına sebep olup güldüren şarkılar candır benim için. Sanat desen değil , orjinallik desen kesinlikle hayır ama eğlenceli arkadaşım. Dinle ve dinlet arada bir. Mutsuz isen günde 2 kere mutlaka altındaki yorumlarla beraber dinlenmesi gerekiyor. Bu furya hatırlarsanız Atilla Taş yamyam style ile başlayıp , sonrasında ise doğuş’un naptın gari lö şarkısıyla devam etti. Eminiz ajdar vari bu şarkılar her zamankinden daha fazla yapılmaya başlayacak. Doğuşun veya Atilla Taş’ın milyondan fazla izlenmesini belki anlarım. Adamlar sonuçta ünlü. Saksı ile fotoğraf çekilen bir adamın yaptığı şarkı da tabi ki bomba etkisi yaratacaktır. Bu noktada şunu hatırlatmak isterim. Meşhur olmak şu dijital dünyada gerçekten çok kolay. Adamın biri dans et kudur diye bir şarkı yapmış ve 2 milyondan fazla izlenme rakamına sahip. Bence büyük başarı. 5 senedir şu blogda kendi meşrebimce bir şeyler yazıyorum en fazla aldığım günlük tekil kullanıcı sayısı 257dir. Adamlar yaptığı müzik ile şimdiden 2 milyona ulaşmışlar. Maksat fazla adama ulaşmak değil mi? Ulaşmışlar kesinlikle. Neyse konuyu özelden çıkaralım. Üç aşağı beş yukarı konu anlaşılmıştır. Mükemmel şarkılar, eğlendirici ve maça giderken arabada çalınacak kadar enerjik. Sabahları yataktan ne oluyor uleyyn diye uyandıran şarkılardır bunlar… Kısaca candır bünyemizde bu şarkılara da yer verelim 🙂

Gelelim keşfettiğim bu mükemmel şarkılara. Listede ilk olarak Oğuzhan Koç’un domuz gribi adlı şarkısı geliyor. Hakikaten çok beğendiğim ve dinlenmekten zevk aldığım bir şarkı. Tek sorunu kısa oluşu..Tıklanma sayısı 900 Bin.

 

2. sıradaki şarkımız ise bu listenin en baba şarkısı elvan dalton. İşler güçler dizisinin meşhurları çalgı çengiden bildiğimiz bu şarkı da sabahları tam uyandırmalık. Tıklanma sayısı 857.000

 

3. şarkı ise çakallarla danstan sonra meşhur olmuş kayınço şarkısı. Roman havasından ezgilerin olduğu bu güzel şarkı listede 3. sırada. Gün boyunca mırıldanıp dansedebileceğiniz güzellikte.Tıklanma sayısı 400 bin.

 

 

Gelelim listenin amiral gemilerine. Gangnam style ile yabancı şarkıların türkçeye uydurulmasınınson dönemdeki  2. hediyesi doğuş’un naptın gari lö olmalı. Evde zeytin yok ile gönüllerde taht kuran Doğuş’un şarkısı hala dinlemeyenler için geliyor.Tıklanma sayısı 1.6 milyon kişi.

Yeni keşiftir. Mükemmel ötesi 🙂 Orjinali kadar eğlenceli. Asıl eğlenceli olan ise youtube da yazılan yorumlar.Her sabah güncel yorumları okuyup işe okula gitmek gerek. Don Omar’ın kulakları çınlasın.Tıklanma sayısı tam 2.1 milyon kişi.

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. Eğlenceli bir paylaşım olmuş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım