Ters Duran Sevmeler

Saçma sapan haleti ruhiyelerin içinde, içimde haleti huriyen sana bakıyorum etrafımdaki kalabalıkların içinde. Altlı üstlü sevdaların tam ortasında zihnim kalabalık yüzlerde seni arıyorum.

Seni aradıkça senden uzaklaşıyorum. Sen hep başka diyarlarda gezinirken yolun hep başka limanlardan geçerken hep beni yok sayarken hep oradayken seni izlemek sana bakmak seni takip etmek güneşin görünmediği zamanlarda bile gölgeni takip edip sana dair aşk kırıntıları aramak güzeldi. Arayıpta bulamamak bulupta gitmek gidipte arkana bakmamak arkana bakarken ağlamak ağlarken özlemek özlerken sevmek sevipte hoşlanmak hoşlanıpta gitmek gözden kaybolmak güzeldi. Sonsuza kadar susmak puslu bir yüz olmak aslında üzendi.

Etiketler:

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  • masal
  • 23/10/2010
  Cevapla

  -di’li geçmiş zamanlardır asıl canını yakan…aşkın sabretmeye denk olduğunu bilememek…her tercihin bir vazgeçiş olduğunu idrak edememek…-di’li geçmiş zamanlarda kalan AŞK…

  • cici
  • 08/11/2010
  Cevapla

  aradığın neyse buldun mu?yoksa daha gidilecek çok yol mu var? tereddütlerinde yarınların, monotonluğundan korkular hayatın, kaçışlar acıdan, belki günün birinde sevmiyor olursamlardan?
  acıya ne kadar dayanır yüreğin peki sevgili? gün gelir daha fazla çekersem diye korktuğun olur mu? sahiden soruyorum yalnız kalmak mıdır daha acı veren yoksa yanındayken vazgeçilmek mi?
  sevda nedir ey sevgili? sorgusuz bağlanmak mı gittiği yere değin bu tutkuya yoksa arada sorgulamak mı en güçsüz hissettiğinde hayata karşı kendini..
  sen iyisimi yine bana bırak sevgili yarın ne olursa olsun göğüs germeye sonuna dek yanında olmaya hazır bana ogün asıl yerini anlarsın… heyecanla bekliyor olacağım ummadığın anda bile…;)

  • berfin
  • 04/12/2010
  Cevapla

  Sevgiye On Kala Ölüme Bes

  Ya zamanindan erken gelirim;
  Dünyaya geldigim gibi,
  Ya zamanindan çok geç;
  Seni bu yasta sevdigim gibi.

  Mutluluga hep geç kalirim;
  Hep erken giderim mutsuzluga.
  Ya hersey bitmistir çoktan,
  Ya hiçbir sey baslamamis.

  Öyle bir zamanina geldimki yasamin
  Ölüme erken seviye geç.
  Yine gecikmisim bagisla
  Seviye on kala, ölüme bes…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım