Avrupa Kobi Haftası 2014 – Erzurum

Avrupa Birliği tarafından KOBİ’lerin desteklenmesi, girişimciliğin desteklenmesi ve gençleri girişimciliğin özendirilmesi için, AB tarafından 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri düzenlemektedir. Bu kapsamda Türkiye’nin de içinde bulunduğu 37 ülkede her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca kendi seçtikleri temalar çerçevesinde Avrupa KOBİ Haftası’nın mantığına uygun etkinlikler düzenlenmektedir.
yavilioğlu firması
Geçtiğimiz yıl 25-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen 262 etkinlik vasıtasıyla 15.000 kişiye doğrudan ulaşılmış ve tüm etkinlikler 100’den fazla haber sitesi ve basılı medyada yayınlanmıştır.KOSGEB Erzurum Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Erzurum ilinde 30 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında 5 ayrı etkinlik düzenlendi. Etkinliğin ana teması olarak Erzurum’da ticaret olmaz, üretim olmaz psikolojisini geleceğin nesilleri olan Erzurumlu öğrencilerle bugünün başarılı yatırımcı ve girişimcilerini bir araya getirerek yok etkmek olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda ilimizin önde gelen firmalarına 90 öğrencinin katılacağı çeşitli ziyaretlerde bulunuldu ve girişimcilik fikri aşılanmaya çalışıldı.Mensubu olduğum bankanın da sponsoru olduğu etkinlikler de Bölge Koordinatörümüzü ve Koordinatörlüğümüzü temsilen Ticari Kobi Pazarlama Bölüm Müdürümüz ve Dadaşkent Şube Müdürümüz ile ilk gün Erzurum ilinin önde gelen firmalarından Yavilioğlu Reklamcılık, Birlik Un ve Arzen Dondurmaları öğrencilerin de katılımı ile ziyaret edildi ve üretim süreçleri öğrencilerimiz ile paylaşıldı. . Öğrencilerimizle beraber yaptığımız etkinlik Arzen’in tatlı ikramları ile birlikte  bankamızın öğrenciler için hazırladığı kırtasiye, kumbara hediyeleri ile son buldu.

birlik un
birlik un

 

arzen
arzen

 

halkbank öğrenciler ile birlikte
halkbank öğrenciler ile birlikte

 

İkinci gün ise Erzurum ilinde fikirleri ve girişimcilik öyküleri ile öne çıkan değerli iş adamlarına plaketler takdim edildi. Konuşmacıların hayat hikayelerini, girişimcilik öykülerini dinlerken gururlanmamak elde değildi. Çocuk yaşta küçük bir atolyede başlayan girişimcilik öyküsünden, babasından karne hediyesi olarak bisiklet beklerken kendini sanayide bulan ve genç yaşta büyük bir şirketi yöneten başarılı iş adamlarının hikayesini dinledik. Bir işi yaparken en iyisini yapmalıyız fikri akıllarda kazanırken BM sürdürülebilir proje kapsamında değerlendirilen ve atık sulardan içme suyu elde edilen projelerle gurur duyduk.

İş adamlarımızın hikayelerini dinlerken hepsinin büyük bir emek ile o noktalara geldiğini gördük.

Benim açımdan yeni insanları tanımada, farklı hikayeler ile kendimi geliştirmede bu etkinliğin çok önemli katkısı oldu. Etkinlik boyunca yardımlarını esirgemeyen KOSGEB Erzurum Hizmet Müdürlüğü’ne ve çalışanlara teşekkürlerimi de sunmak istiyorum.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

    • plastik faras
    • 12/12/2014
    Cevapla

    Paylaşım için Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım