Ah Keşkem Vah Keşkem

 

Issız bucaksız dumansız ama sevda kokulu bir o kadar da soğuk yolculuk zamanları hala sevgili olunan düşlerin hatrı beynime kazanmış. Hala mutluyken hala sevgiliyken hala aşk dolu sözcükler dillerden dökülürken hala en fazla aranan kişiler arasındayken hala tüm mesajlar sana gelirken hala hatıralardayken tüm yaşanılanlar cümleler bitirilmez oldu. Noktası olmayan fakat gırtlağa kadar dolan isyanlar , acılar, uykusuz geceler ızdıraplar keşke tanımamışlığı getirseydi.

İsminin geçtiği her yazı her söz her lakırdı sana dair her anımsatıcı mesaj keşkeleri sana sıralıyor. Keşkeleri biriktirip yerine umudu almaktansa puslu günler geliyor aklıma tüm kasvetiyle. Kasvetin merhametle birleştiği halet-i ruhiyede  Keşke o şarkıyı dinlememiş olsaydım ki bu yazıyı da yazmazdım.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  • cici
  • 08/11/2010
  Cevapla

  susmak istediğin zamanlarda susamadığın konuşmak istediğinde boğazına dizildiği olmuştur sözlerinin… aynı pencereden bakamadığın zamanlar çok isteyip de… sonra düşünmek istiyorum deyip hayır aslında düşünmek değil sözlerinle teselli bulmak istiyorum dediğin zamanlar içinden sessizce gizlice… inşallahların olumsuz bir lafmış gibi geldiği hayır olacak lafını duymak istediğin zamanlar.. tüm bu zmanalar aslında özlemden şaşırdığın zmanlar.. sakin ol kalbim deyip arkana yaslanmalı geçmesini beklemelisin. çünkü hayatta hiç bir acı sonsuza dek sürmez..
  sonsuza dek sürmez öyle değil mi bitmeyeceğini sandığın günler.. her buluşma sonrası vedalaşmayla bitti sanırsın sanki o boğazına düğümlenen gitmek istemiyorum gitmeni de istemiyorumlar sondur ama biten bişi yoktur aslında canlı olan sevgin ve sensen acı çekmek de güzel… beklenen sensen beklemek de yaşanacaksan yaşamak da var olmak yok olmak bile… bu sıyırmak değil kendimi bulmaktır güleryüzüm bulduğumda dünyada ve senle olduğuma şaşmaktır mutlulukla…

 1. Cevapla

  “BIRAK SAYGINDAN KUŞKUM YOK!HATRIMDAN KALIYORSAN HİÇ KALMA BIRAK SENSİZ OLMAYA İTİRAZIM VAR, CANIMI ÇOK YAKACAK İZLERİN BANA YETER… KEŞKE OYUNLAR OYNAMASAYDIK, ÜZÜLMESEYDİ ŞARKILAR HALA SANA YAZILIYORLAR, HALA BURAM BURAM SEN KOKUYORLAR…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım