Altın

Dün ve bugün çöken altın, dolarla birlikte yerlerde toz olmuş durumda. Tatili öncesi alınıp piyasaların kapalı kalacağı kocaman hafta boyunca pusuya yatmalı, nitekim altın ancak böyle kazandırır. Amerika’nın bütçe oylaması geçecek varsayarsak dolarla birlikte yükselişe geçerek bugünkü değerine en kötü %6 ekler diyorum.

Kaynak mı? Tabii ki tecrübelerim. Bence kısa vadeli yatırım zamanı.. Altın yükselişte bu fırsatı değerlendirin, çok kısa bir zaman sonra 90’ları geçecek..

Altın’ı bilezik olarakta alabilirsiniz, el işçiliği az olan altın bilezikler var bu bilezikler yatırım için biçilmiş kaftan..

Altın bileziklerin taşıması’da kolay, kullanabilirsiniz ve dilediğiniz gibi yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Sol elimin serçe parmağından hiç çıkarmadığım bir altın yüzüğüm var. Yıl 2010,henüz öğrenciyiz, yer istanbul galata kulesi. bilen bilir,kulenin zemin katı hediyelik eşya satar. irili ufaklı biblolar, takılar vs. sevgilimle orada gezerken gördüm bu yüzüğü, küçücük bir altın yüzük. Üzerinde taş felan yok, üzerine deniz dalgalarını andıran motifler kazınmış. Yazı yazarken sağ elimi kullandığım için sağ elime ya da koluma yüzük, bilezik gibi aksesuar kullanamam, rahat edemem. sol elime taktı. Harika duruyordu ve aldım.. O zamandan beridir sol elimde durur o altın yüzük.

O gün o mağazadan sevgilim içinde bir altın kolye beğenmiş ve almıştık… Bizede harika bir anı oldu, deniz motifleri ile süslü o altın kolyede ve çok şık..

Bir gün ufak bir kızım oldugunda ilk işim ona nazar boncuklu altın bileklik almak olacak. Küçük kızlarda o kadar güzel duruyor ki.. O kadar yakışıyorki nasıl özeniyorum.

Genelde küçük kızlara altın bileklik, erkeklere ise çeyrek altın gibi olan nazarlıklardan takıyorlar..

Etiketler: , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım