Web Tasarım Yarışmasındaki Başarım

İlimizde gerçekleşen üniversite ve belediyenin ortaklaşa düzenlediği “Manisa’yı Tanıt” konulu web tasarım yarışmasının sonuçları dün belli oldu ve bugün ödül töreni vardı. Başarılı bir şekilde tasarlanan web siteleri vardı ve yarışma amatör ruha uygun ve teşvik edici nitelikteydi.

Ben de bahsi geçen yarışmaya katıldım ve tasarım kabiliyetimi ortaya koymaya çalıştım. Html ile yaptığım sitenin tasarımı bence idare etmesine rağmen html olarak yaptığım için içimde çeşitli tereddütler vardı yarışmanın sonucuyla alakalı. Dün yoldayken manisa telefon kodlu numarayı görünce yarışmaya dair içimde bir heyecan oldu ve kaçıncı olduğumu öğrenmek için sabırsızlık içindeydim. Beyaz filin tam ortasında durup konuşmaya devam ederken serbest katılımcılar arasında 3. sırayı aldığımı öğrendiğimde çok sevinmiştim sonuçta emeklerim boşuma gitmemişti ve yeni bir telefona sahip olmuştum. O heyecanla akşam eve geldiğimde yapılan web sitelerinin bazılarının amacından uzak olduğunu gördüm. Basit,çok dilli ve şehir ile ilgili bilgilerin olduğu, haber sitesinden ziyade tanıtım amaçlı ve hemen hazmedilecek web siteleri yapmak gerekiyor. Fikir olarak kendi yaptığımın daha doğru olduğunu sonuçta ili tanıtan sitede ilin özellikleri ve güzelliklerinin yer alması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bunlar beni web tasarım konusunda daha da yüreklendirdi. Bu konuyla ilgili bilgi ve becerilerimi arttırırsam ileride daha fazla başarılı olacağıma eminim.

Hazır il tanıtımı mevzuyken konuyla ilgili birkaç görüşümü de yazmak istiyorum. Bacasız sanayi olarakta bilinen turizm payını ülkemiz arttırabilecek kabiliyette ve doğal güzellikler bakımından ülkemiz çok zengin. Manisa şehride bu bakımdan tarihi, turistik, doğal zenginlikleri ile ülkenin önde gelen şehirlerinden bir tanesi. Web tasarım yarışmasına katılırken çeşitli yurtdışı şehirlerinin sitelerinide inceleme fırsatım oldu ve ülkemizde köy kasaba diye niteleyeceğimiz yerleri öyle bir paketleyip, süslemişlerki tek kelimeyle inanılmaz. Bu bakımdan her ilin çok iyi bir şekilde veritabanı oluşturup birçok dile hitap eden, içinde otellerin online rezervasyon hizmetlerinin, kültürel etkinliklerin olduğu sitelerin yapılması gerekiyor.Yerel yönetim ve üniversiteler işbirliği ile hazırlanan bu web siteleri ile bilişim çağına çok daha iyi bir şekilde ayak uydurulabileceğini umut ediyorum. Bu arada merak edenler olabilir cep telefonu ile ilgili olarak. Kazandığım telefonun modelini buradan inceleyebilirsiniz. Özellikleri güzel olan pilipis marka bir telefonum oldu. Hiç yoktan iyidir diye düşünmekle beraber bugün kahrımı çeken sekiye teşkürlerimi sunmak isterim. Sonuç olarak tüm bunlar web tasarımı konusunda becerilerimi geliştirme isteğimi daha fazla artmış oldu. Umarım içimdeki heves azda olsa hep devam eder. Yarışmayı düzenleyen ve destek veren herkese teşkürler.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

 1. Cevapla

  slm

  • yusuf
  • 09/03/2009
  Cevapla

  merhaba web tasarım arkadaş…

 2. Cevapla

  Tebrikler.. 🙂 Manisa ve İzmir Ahh Ahh Özledim 🙂

  • yusuf
  • 10/03/2009
  Cevapla

  :))) güzel yerler…özlenmezmi…

 3. Cevapla

  Selam öncelikle başarından dolayı tebrik ederim.. Siten gayet sade ve hoş olmuş.. bende katılmıştım ama dereceye girmek nasip olmamıştı ama bu sene birdaha olursa katılmak istiyorum.. kendimi bayağı geliştirdiğime inanıyorum.. (:

  Msnnimi eklersen seninle tanısmayı isterim kardeş (:

  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım