Arşiv Sayfası Oluşturma Eklentisi

Uzun süredir web sitem için arşiv sayfası oluşturmayı düşünüyordum. Malum yazdığım yazılar giderek artmaya başladı ve kullanıcıların diğer yazılarıma ulaşması için böyle bir arşiv sayfasının olması gerekliydi. Bildiğiniz gibi wordpress eklenti bakımından tam bir cennet ve arayıpta bulamayacağınız eklenti yok gibidir.

Ben de uzun süre googleda arşiv sayfası oluşturma ile ilgili eklentiler aradım ve srg clean archives adında çok güzel bir eklenti buldum. Daha sonra türkçesi ile ilgili bir araştırma yaptığımda ne yazıkki pek bi kaynak bulamadım. Burak Budak sağ olsun güzel bir şekilde eklentiyi açıklamış ,yazısında yer verdiği bu eklentiyi ilk türkçeleştiren arkadaşın sitesinde bir problem olsa gerek, hem firefox hem de ie’de denememe rağmen linki indiremedim. İş başa düştü diyerek eklentinin orjinalini türkçeye çevirdim. İhtiyacı olan arkadaşların kullanımına sunuyorum.

* Şimdi öncelikle buradan eklentinin türkçesini indirin.

*Zipli dosyayı açtıktan sonra içindekileri eklentiler(plugins) dizinine gönderin.

*Yönetim panelinize girdikten sonra eklentiler kısmından eklentiyi aktif hale getirin.

*Eğer yeni bir sayfada arşivlerinizi göstermek istiyorsanız yeni bir sayfa oluşturun yönetim panelinizden yönet kısmını tıklayarak.

*Bu bölümde kod kısmına <!–srg_clean_archives–> yazıp sayfayı kaydediyoruz.

*Eklentiler kısmında ayrı bir menü olarak göreceğiniz SRG Clean Archives bölümüne tıklayıp isteğinize uygun ayarları yaptıktan sonra eklentiyi kullanabilirsiniz.

Eklentinin orjinal sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler: ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım