Vesselam

Sakın bildiklerini ulu orta yerlerde söyleme. Ya çok bilmiş muamelesi görüp nefret edilirsin ya da amele nieytiyle her iş senin üstüne kalır.

Sakın sevdiğine sevdiğini söyleme. Ya peşinden koşmaya daha çok devam edersin ya da ona daha çok bağlanırsın. Aslında bu hayatta kimseye bağlanmayacaksın.

Sakın abudik gubidik şarkıları kulak zarından geçirmiyeceksin. Ya belli bir zevkin olup o yönde şarkılar dinleyeceksin ya da ben her türlü müziği dinlerim tarzında zevksizliğine kanıt olacak cümleler kuracaksın.

Sakın kısa dönemli planlar yapmayacaksın. Ya hayatı akışına bırakıp gözlerini kapayıp yaşayacaksın ya da hayatı dört gözle takip edeceksin.

Sakın siyasetle ilgilendiğini ulu orta söylemeyeceksin. Ya siyaset yapıp nabza göre şerbet vereceksin ya da marjinal fikirlerini anlamayacak masalarda hararetli tartışmalar içinde olacaksın.

Sakın bu siteyi ihmal etmeyeceksin. Ya  yorum yazacaksın her yazıya ya da rss üyeliği yapıp yazılara abone olacaksın.

Sakın bana kızma ama içimden geçenlerin halet-i ruhiyesidir bu yazı. Ya okumuşsundur bunu ya da hiç okumadan geçip gitmişsindir vesselam…

Etiketler:

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  • ikinci mutemet
  • 16/02/2009
  Cevapla

  ”Sakın bildiklerini ulu orta yerlerde söyleme. Ya çok bilmiş muamelesi görüp nefret edilirsin ya da amele nieytiyle her iş senin üstüne kalır”
  ben boyle brsey yaptıgımı hatırlamıyorum kardes neden hersey ustumuze kalıyo

  • yusuf
  • 16/02/2009
  Cevapla

  mutemet ali rıza tipi var biz de herhalde kardeşim 🙂 ben de anlamadım gitti..neyse sabır sabır sabır…huuuuu

  • burcu
  • 17/02/2009
  Cevapla

  slm, umarım iyisindir. ya okumayacağız ya yorum yapacağız o zaman yorum yapalım: gerçekten de hayata dair güzel anlamlı ifadeler yazmışsın bu vesselamda.en beğendiğim satırlar”Sakın bildiklerini ulu orta yerlerde söyleme. Ya çok bilmiş muamelesi görüp nefret edilirsin ya da amele nieytiyle her iş senin üstüne kalır” oldu.Sakın kısa dönemli planlar yapmayacaksın. Ya hayatı akışına bırakıp gözlerini kapayıp yaşayacaksın ya da hayatı dört gözle takip edeceksin. kendi adıma yazıdan mesajları aldım, dikkat edeceğim bunlara. hatta bugun bir karar aldım ki bunlardan bazıları da o kararla çok tutarlı oldu, olayın üstüne geldi tabiri caizse.

  • erdem
  • 30/05/2009
  Cevapla

  selam, elimizden geldiğince okuyacak, dilimizin döndüğünce yorum yazacağız senin fikirlerine kardeşim…bazen zaman olmayacak belki, bazen gözden kaçırayacağız bazı şeyleri, kimbilir belki çok zaman sonra farkedeceğiz kimi yazılarını; ama mutlaka birgün okuyacak ve düşüncelerimizi dile getireceğiz… verdiğin emeğin bir karşılığı olarak bizlerden bunu beklemekte senin en doğal hakkın zaten…sen yazmaya devam et kardeşim, ya hep yazacaksın ya da hep yazacaksın… yazmak senin hayatın çünkü…kib kardeşim…yeni yazılarında buluşmak dileğiyle

  • cicigızz from erzincan:)
  • 04/10/2009
  Cevapla

  Genel anlamda anlamak ve katılmakla birlikte, “Sakın sevdiğine sevdiğini söyleme. Ya peşinden koşmaya daha çok devam edersin ya da ona daha çok bağlanırsın. Aslında bu hayatta kimseye bağlanmayacaksın.” kısmı düşündürücü… tartışmalı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım