Twitter Takipçilerinizi Artırmak İçin Öneriler

Dijital dünyada var olmak, daha fazla kişiye ulaşabilmek  için sosyal medya siteleri bir araç. Bu araçların en önemlilerinden biri olan Twitter’da ise 160 karaktere sığdırılan düşüncelerin paylaşılması esasına dayanmaktadır. Anlık olarak paylaşılan fikirlerde okunulabilir olmak işin daha çetrefilli tarafı. Bu bakımdan daha fazla kişiye ulaşmak, takipçilerinizi arttırmanız gerekmektedir.Kalıcılık ve sadakat bu işin en önemli kısmı. Takipçi sayısını artırmak için insanların para harcadığı bir dönemdeyiz. Para harcamak istemeyenler için ise günlük olarak paylaşımlarda bulunmak, belirli bir takipçi kitlesine sahip olmak gerekmektedir.

 

Takipçilerinizi artırmanın 10 kolay yolu bu yazının konusunu oluşturmaktadır. Bu taktikler ile çok fazla takipçi kazanabilirsiniz.

1-Birilerine Ulaşın: Öncelikle yeni kullanıcıları takip etmekten başlayın. Twellow sitesi bu konuda size yol gösterici olacaktır.

2-Harekete Geçin: Sizi takip edenler ile etkileşime girin. Sorularını cevaplayın, yazdıklarını retweet edin ve sohbet edin.

3. hashtag’leri takip edin: Popüler hastagleri takip edin. Hiç tanımadığınız kişilerle etkileşime girebilmenin en kolay ve güzel yolu.

4.Konularınızı çeşitlendirin: Paylaştığınız konularınızı çeşitlendirin. Farklı konular hakkında yazılar yazarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

5. Profilinizi Paylaşın: Twitter adresinizi sitenizde, sosyal paylaşım sitelerinde ve e-mail imzanızda paylaşabilirsiniz.

 6. Tweet boyutuna dikkat edin: Bir başkasının sizin yazınızı retweet edebilmesi için 140 karakterin tamamını kullanmayın. RT @yusufguleryuz için boşluk bırakın.

7. Sıklığa dikkat edin: Bence günlük maksimum 7 tweet profilin güncel tutulması adına yeterli olmaktadır. Bu bakımdan bu sayının altına düşmemeye çalışmanız profiling takip edilebilmesi adına önem arz etmektedir.

8. Nazik Olun: Eğer takipçilerinizden biri sizin paylaştığınız bir yazı, fotoğraf veya videoyu kullanıcıları ile paylaşırsa teşekkür etmekten çekinmeyin. Teşekkür etmek sadece bir kaç saniyenizi alacak fakat sadık bir takipçi edineceksiniz.

9. Özel mesajı kullanın: Eğer takipçilerinize teşekkür etmek isterseniz bunu herkesin göreceği şekilde yapın. Takipçilerinizin twitter hesaplarını özel mesaj ile paylaşırsanız dikkat çekebilirsiniz.

10. Israrcı Olun: İyi şeyler yapmaya ve takipçilerinizi artırmaya devam edin. Bu konuda ısrarcı olmaya devam edin ve takipçilerinizin ilgisini çekecek yazılar pay

Etiketler: , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. 2 twitter hesabım kapatıldı.Böyle şeyler biraz sakıncalı geliyor :)) dikkat edip dozunu kaçırmamak lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım