Gençlik Meclisi

2 sene önce katıldığım ve meclis bünyesi içinde Sayın Yaşar Yakış’ın komisyon başkanlığını yaptığı Avrupa Birliği Uyum Komisyonunda 3 arkadaşımla birlikte staj yapmamı sağlayan Başkent Staj Programı bu senede bir senelik aradan sonra çalışmalarına devam ediyor. Siyaset Bilimini merak eden ve bu konudaki bilgilerini pratiğe dönüştürmek isteyenler için kesinlikle tavsiye ettiğim bir program. Bu konuda bildiğim kadarıyla ülkemizde ilk ve tek olan bir proje. Hayatımın dönüm noktalarından biri olan ve bana çok şey katan bir staj dönemi yaşamıştım. Çeşitli parti gruplarındaki katılımlar, komisyon toplantılarına izleme fırsatı, birçok vekil ile tanışabilme imkanı, cuma günleri yaptığımız yuvarlak masa toplantıları, konferanslar ve en önemlisi çok kral arkadaşlıklar edindim.

Gelelim bu seneki programa.Bu sene 120 kişinin seçileceği bu program 14 Haziran tarihinde başlayacak ve 4 hafta sürecek. Program siyasi parti genel merkezleri, bakanlıklar ve ihtisas komisyonlarında 3 hafta sürecek stajla devam edip 7–11 Temmuz 2008 tarihlerinde yapılacak Model Parlamento çalışması ile son bulacaktır. Özellikle model parlamento süreci kesinlikle yaşanması gereken bir süreç. Gerçek meclisi aratmayan hararetli tartışmaların yaşandığı ve renkli görüntülerin olduğu bir ortam . Yaz tatilini boş geçirmek istemeyenler için kesinlikle katılası bir program. Sınav hazırlığında olmasam koşa koşa giderdim vallahi.

Şimdi program ile ilgili olarak elime geçen belgeleri paylaşayım. Bu yazıyı görüpte gitmek isteyen ve başvurmak isteyenler olabilir. Program ile ilgi bilgileri buradan alabilir, başvuru formunu şuradan indirebilirsiniz. Umarım kabul alırsınız…

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım