Erzurum Kadın ve Genç Girişimcilik Platformu

“Farkınız özgürlüğünüz, cesaretiniz girişiminiz olsun.”

Küreselleşme süreci ile birlikte her geçen gün yoğunlaşan ve bilgi ekonomisinin çok önemli olduğu ve rekabetin her sektörde yaşandığı bir dünyada KOBİ’lerin sayısının artırılması, KOBİ’lerin gerek mali gerekse yapısal bakımdan güçlenmesi sürdürülebilir bir ekonominin en temel konularından biri olup bu noktada yeni istihdamın sağlanması ve girişimci fikirlere destek verilmesi önem arz ediyor.

steve jobs

Bu noktada girişimcilik ruhunu barındıranların da bilgilendirilmesi ve destek verilmesi ise hayati öneme sahip. Bugün Erzurum ilinde büyük katılımın sağlandığı “Erzurum Kadın ve Genç Girişimcilik Platformu” adlı bir toplantı yapılarak girişimciliğin nasıl teşvik edileceğine dair çok önemli bilgi alışverişinde bulunuldu. Girişimciliğin teŞvik edilmesi ve istihdam olanakları yaratacak projelerin hayata geçirilmesi adına çok önemli bilgiler verildi.  Toplantıya Erzurum Milletvekili Sn. Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Vali Yardımcısı Sn. Hatice Bayar Özdemir , Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet Sekmen ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Bölge Koordinatörü Sn.Mücahit Yıldırım ’ın konuşmaları ile katkı sağlarken bu işin tarafları olan KOSGEB , KGF ve Halkbank tarafından da sunumlar gerçekleştirildi. Halkbank olarak programa katılanlara 3 bölüm halında Girişimci Kredisi , Esnaf ve Sanatkarlara Hazine Faiz Destekli Krediler ve Halkakademi Eğitimleri hakkında bilgi verildi. Toplantıya katılamayanlar için kısaca sayfamda konu başlıklarını belirtmek istiyorum.

girişimci kredisi

eskk

halkakademi

Detaylı bilgi almak isteyenler için ve projeleri ile ilgili destek almak isteyenleri Halkbank Bölge Koordinatörlüğü’ne bekliyoruz. Kobi Pazarlama Bölümümüz bu konuda sizlere yardım edecektir.

Bizim açımızdan faydalı bir toplantı yapıldığını düşünüyoruz ve umarız konunun tüm tarafları ile girişimciliğin desteklenmesi adına güzel işler yapılır.

Basın Bülteni

                                                                                                                     

“Erzurum Kadın ve Genç Girişimcilik Platformu” Halkbank’ın desteğiyle düzenlendi

Halkbank’tan Erzurumlu girişimcilere destek sözü

Girişimciliği teşvik etmek ve ekonomide yeni istihdam olanakları yaratacak projeleri cesaretlendirmek üzere düzenlenen “Erzurum Kadın ve Genç Girişimcilik Platformu”, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Halkbank Erzurum Bölge Koordinatörlüğü tarafından organize edilen toplantıda, gençlerin ve kadınların yeni girişimciler olarak iş yaşamındaki potansiyeli ele alındı.

Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir , Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Bölge Koordinatörü Mücahit Yıldırım ’ın da konuşmacı olarak yer aldığı Erzurum Kadın ve Genç Girişimcilik Platformu’nda, kurumları adına sunumlarını yapan KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural, KGF A.Ş. Erzurum Şube Yöneticisi Mehmet Erol Şahiner ile Halkbank Erzurum Bölge Koordinatörlüğü Bölüm Müdürü Gökhan Yiğit de yer aldı. Yeni girişimlerin desteklenmesinin bölge ekonomisine yaptığı katkıların ele alındığı toplantı, gençlerden ve kadınlardan büyük ilgi gördü.

Toplantıda yaptığı konuşmada Halkbank’ın girişimcilik kültürünü sahiplendiğine vurgu yapan, Halkbank Erzurum Bölge Koordinatörü Mücahit Yıldırım şunları söyledi:

“Üreten Türkiye’nin Bankası olarak, esnafımızın gücünü korumasına; KOBİ’lerimizin ve girişimcilerimizin büyümelerini sürdürmesine destek olmaya devam ediyoruz. Girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimcilere desteğimizi artırıyoruz. Bizim için girişimci, üreterek değer yaratan; risk alarak yenilik yapan kişidir. Fırsatları gözleyen, geliştirdiği yeniliği ekonomiye kazandıran kişidir. Halkbank olarak girişimciliği ve inovatif fikirleri teşvik etmeyi, istihdamı artırmayı, girişimcilerin yeni iş kurmalarını ve ekonomik hayata katılmalarını desteklemek bizim başlıca arzumuz. Bizler bu sayede istihdam oranlarının artmasına, ülkemizde girişimcilik oranlarının yükselmesine destek olabilir ve ekonomik büyümenin hedeflerle uyumlu ilerlemesine katkı sağlayabileceğimize inanıyoruz.”

 

Etiketler: , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım