Elveda Büyük Kaptan Totti

28 Mayıs 2017 Pazar günü futbol tarihinin en önemli orta saha oyuncularından bizim yaş grubumuzda olanlar için ise bir efsanenin futbolu bırakışına şahit olduk. İtalyan devi AS Roma’yı büyük takım yapan tam 25 yıldır aynı formayı giyerek 10 numaralı formayı sonuna kadar hakeden Totti hepimizi göz yaşlarına boğarak futbolu bıraktı.

41 yaşına merdiven dayıyan usta orta saha oyuncusu Totti her ne kadar son dönemlerde eski performansını fiziksel şartladan dolayı ortaya koyamadıysa da maça her girişi, topu ayağına her alışı biz futbol severleri heyecanlandırmaya yetti. Çocukluğumuz ve gençliğimizde İtalya Ligi denildiğinde aklımıza ilk gelen sembollerden biri olan efsane Totti dün takım arkadaşlarının omuzlarında, hem ağlayarak hem de ağlatarak veda etti. 25 yıllık futbol hayatına 785 maç sığdıran büyük kaptan 307 gol atarken 123 asist yaparak önemli rekorlara imza attı. AS Roma formasıyla 5 kupa kazanırken aynı formayı terletmenin gururuyla hem saha içi hem de saha dışı hareketleri hepimize örnek oldu.

Bizim gözümüzde Totti = Roma’dır. Gelecek sezonda gözlerimiz hep Totti’yi arıyacak. Maç kitlendiğinde veya farka gidildiğinde gözümüz kulübede olacak ama Totti artık yeşil sahaya futbolcu olarak çıkamayacak. 24 yıl önce bugün henüz 16 yaşındayken ligdeki ilk maçına çıktı.

Kırılması güç başarılara imza atan büyük kaptanı bir futbolsever bir AS Roma taraftarı olarak çok özleyeceğiz.

 

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım