İnternet Kullanıcılarının Tercihleri

Mintel.com’a ait verilerden derlenen ve qmee tarafından hazırlanıp mycleveragency tarafından tasarlanan infografikte kullanıcıların internette neler yaptığı detaylı bir şekilde gözler önüne serilemiştir.

Website sahipleri, e-ticaret ile uğraşanlar, mobil dünya meraklıları için güzel bir çalışma olup internet teknolojileri ile ilgili proje yapmak isteyenler için hedef kitlelerini belirleme adına büyük faydası olacaktır.

Yapılan çalışmada kullanıcıların %98’i elektronik postayı aktif olarak kullanmaktadır. E-ticaret ile ilgilenenler için güzel bir haber ise kullanıcıların %92’si online alışveriş yapmaktadır. Kullanıcıların %91’i arama motoru kullanırken, mobil uygulama yapmak isteyenler için güzel bir ipuçu ise %82’lik kesim ise hava durumunu kontrol etmektedir. Kullanıcıların ,bence yüksek bulduğum, %79’u ise gelir-gider yönetimini kontrol ederken, %76’lık kesim ise sosyal siteleri kullanmaktadır.  Çalışmada ilgili çekici diğer istatistiklere bakıldığında ise blogların hala popüler olduğunu görüyoruz. Kullanıcıların %64’ü blogları takip ederken whatsapp, line gibi uygulamalar ile popülerliğini artıran anında mesaj sistemleri ise %62’lik bir paya sahip oluyor.  Fiyat karşılaştırma sitelerinin ziyaret edilme oranı ise %49 olup internet oyunlarını oynama yüzdesi ise %38 olarak dikkat çekmektedir. Listenin sonunda ise arkadaşlık siteleri %13 olarak yer almaktadır.

Bu çalışma 16 yaşından büyük 2000 internet kullanıcısı üzerinde yapılmış olup kullanıcı tercihlerinin belirlenmesi ve stratejilerin oluşması açısından çok faydalı olacaktır. Yeni dönemde özellikle mobil uygulama yapan arkadaşların hava durumu ile ilgili özgün tasarıma sahip uygulama yapması açıkçası ulaşılabilirlik adına büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca e-mail pazarlaması da hala ulaşılabilirlik anlamında büyük güce sahip.

Etiketler: , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. Cevapla

    güzel paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım