Yurt Dışında Eğitim Almak İsteyenlerin Gözdesi: Kanada

Üniversite eğitimi almak için rotasını yurt dışına çevirmeyi düşünenlerin yeni gözdesi kanada oldu. Son dönemde ülkenin neden bu kadar fazla tercih edildiğine baktığınızda refah yaşam standartları, ekonomik açıdan ülkenin koşullarının gaye makul olması ve muazzam doğasının ön plana çıktığını fark edebiliyorsunuz. Elbette ülkenin eğitim sisteminin kalitesi ve akademik kadroların gayet başarılı olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Özellikle eğitim sisteminin dünya standartlarında olması çok büyük önem taşıyor. Amerika, İngiltere gibi ülkelerle rekabet edebilecek kalitede bir üniversite eğitimi uygulanıyor. Bu nedenle sadece ülkemizden değil, dünyanın dört bir yanından eğitim almak için rotasını Kanada’ya çeviren binlerce öğrenci var. Ülkede öğrencileri teşvik etmek ve daha kolay öğrenmelerini sağlamak adına ileri teknoloji kullanılıyor.

Kanada’da 3 Sömestr Dönemi Var

Ülkede eğitim her yıl 3 sömestr dönemine ayrılıyor. Eylül başından Aralık sonuna kadar geçen dönem sonbahar dönemi, Ocak ayından Nisan ayına geçen dönem kış dönemi ve Mayıs ayından Temmuz ayına kadar geçen süre de yaz dönemi olarak adlandırılıyor. Her 3 dönem arasında kısa tatillerin olmasından öğrenciler bir hayli hoşnut! Bu sayede dinlenebiliyor ve ailelerini de ziyaret edebiliyorlar. Ülkede eğitim de 3’e ayrılıyor.

  • Devlet okulları
  • Özel okullar
  • Liberal sanat kolejleri

Elbette bu okullar devlet kurumları tarafından oldukça sıkı bir denetime tabi tutuluyor. Kanada dünya genelinde en çok göç alan ülkelerin başında geliyor. Bunun nedenlerinden biri de bu ülkede eğitim alan öğrencilerin kendi ülkesine dönmek istememesi ve Kanada’da iş hayatına başlamasıdır. Ülkenin koşulları nedeniyle öğrencilerin büyük bölümü mezuniyet sonrasında bu kararı alıyor.

Peki, Kanada üniversite fiyatları nasıl? Bu ülkede eğitim almak için ne kadar bütçe ayırmak gerekiyor. Okullar arasında eğitim fiyatları farkı çok var mı? Bu sorunun yanıtını da ICES Turkey internet sitesinden alabilirsiniz. Kanada’da eğitim almakla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını kolaylıkla alabilir ve bu sayede net bir şekilde kararınızı verebilirsiniz. Hangi kentte eğitim almanın daha avantajlı olduğu gibi işinize yarayacak bilgileri mutlaka siz de edinin.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım