Bilgisayar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yeni bir bilgisayara ihtiyacınız var ve bütçenizi en verimli şekilde değerlendirmek, yani sizin için en uygun olan bilgisayarı satın almak istiyorsunuz. Bu durumda en iyi bilgisayar modelleri üzerine bir araştırma yapmayı tercih edeceksiniz ki, doğru olan da budur. Ancak seçim yapmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Çünkü;

  • Model seçenekleri çok fazla
  • Yeni modeller üstün teknik özelliklerle dolu
  • Performans mı, portatiflik mi ikilemi de var
  • İşletim sistemi seçimini de unutmamak lazım

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün! Sizler için bilgisayar seçimini kolaylaştırmak amacıyla birkaç detaydan söz edeceğiz.

Performanstan Ödün Vermek Zorunda Değilsiniz

Öncelikle performans – portatiflik ikileminden sizi kurtarmayı amaçlıyoruz. Şayet bilgisayarını sıklıkla yanında taşıyan biri değilseniz, performansa odaklanın. Ancak “evden bilgisayarsız çıkmam” diyenlerdenseniz daha hafif, daha portatif ve daha kullanışlı bir model olmasına odaklanın! Bütçenizi bilmiyoruz ancak bu özelliklere shaip ve performansı da gayet başarılı olan PC modelleri de var.

Ekran Boyutu Önemli!

Ekran boyutu 11 ya da 17 inç seçeneğini size sunuyor. Grafik, çizim ve benzeri titiz çalışmalar yapanlara önerimiz 17 inçten vazgeçmemeleri olacak. Ancak sadece uygulamaları kullananlar için 17 inç ekran gerçekten gereksiz bir detaya dönüşüyor. Oyun oynama konusunda ise ekran boyutu daha önemli bir form kazanıyor. Bilgisayardan oyun oynayanlardansanız kesinlikle 17 inç olmalı!

Marka Model Kıyaslaması

Laptop modellerinde ultra gelişmiş özellikler sunan birkaç marka var. En yeni modellerini mutlaka birbirleri kıyaslama yaparak incelemeniz gerekiyor. Bu noktada önerimiz MediaMarkt internet sitesini tercih etmeniz olacak. Bu sitede model seçeneklerinin fazla olmasıyla birlikte teknik özellikleri kıyaslamak da çok kolay! Bu arada alışveriş için de önerebiliriz.

İndirimleri diğer internet sitelerinden çok daha yüksek oranlarda oluyor. Bu nedenle daha düşük bir bütçe ile daha donanımlı bir laptop modeli satın almanın yolu açılıyor. Eğer MediaMarkt Clup üyesi olursanız indirim kuponları da elde edersiniz ve ödemeniz gereken ücreti biraz daha düşürürsünüz. Siteye tıkladığınızda mutlaka MediaMarkt Club sistemine de göz atın, avantajları çok fazla ve alışverişinizi daha kazançlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım