Türkiye’nin En Köklü Fuarlarından Biri – Yapı Fuarı

Türkiye’de inşaat sektörü ve alt sektörü özellikle 1980’lerden sonra liberal ekonomiye geçiş ile büyüme göstermekte ve istihdam sağlamaktadır. 1978 yılında da bu konuda ilk adımlar atılarak Yapı Fuarları ile katılımcı ve ziyaretçiler bir araya gelmektedir.

İlki 1978 yılında düzenlenen Yapı Fuarı yapı sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli “Yapı Fuarı” olma özelliğini korumaktadır. 1978 yılından günümüze  kadar geçen sürede sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla her yıl büyüyerek katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı başarmıştır.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul adı altında toplamda 100 Bin m2’lik salon ve açık alanlar ile 1250 katılımcıya hizmet vermektedir Yapı Fuarı bu özelliği ile Rusya, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgede en büyük fuar özelliğini taşımaktadır.

8 – 12 Mayıs 2018 tarihinde  İstanbul TÜYAP Büyükçekmece’de yapılacak olan Yapı Fuarı İstanbul ayağı ile sektör temsilcileri yine bir araya gelecek. Büyük ilgi gören ve 82 bin ziyaretçinin katılımının gerçekleştiği  Yapı Fuarına 2017 yılında kimler katılmış, etkinlik hakkında detaylı bilgileri almak için bu linke tıklayın.
Etiketler:

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım