Eskişehir’de Yaşamanın Keyfi

Geçen yaz bu zamanlarda Ankara’dan hızlı trene binerek Eskişehir sokaklarında geziyorduk Uzun süredir Eskişehir gezimize ait bir yazı yazmak istiyordum fakat iş yoğunluğundan fırsat bulamamıştım.

Eskişehir bize hep öğrenci şehri diye tanıtılmıştı. Bu tanıtım doğru fakat eksik Bünyesinde Anadolu Üniversitesi ve Osman Gazi Üniversitesi ile öğrenci milletinin en rağbet ettiği şehirlerden biri olan Eskişehir sunduğu imkanlar ile de öğrencilerin gözbebeği. Sadece öğrenciler için değil Büyükerşan Başkanlığında şehir o kadar kendini geliştirmiş ki hem alt yapı hem üst yapı sorunları çözülmüş şehir denildiği gibi Porsuk nehrinden dolayı Venedik’e benzemişti. Temizlik sorunu yok, imkanların yoğun olduğu, gece gündüz hareketli bir şehir. Böyle bir şehirde yaşamak gerçekten büyük bir ayrıcalık. Unutmadan söyleyeyim yapay plaj bile bulunuyor.

Peki Eskişehir’e taşınmak istiyorsunuz ve neler yapmanız gerekiyor. Şehri tanıtmaya çalıştım ama şehri görmek , yakından tanımak gerekiyor. Bu noktada sizlere süper bir tavsiyede bulunacağım. Zingat.com sitesini duymuşsunuzdur. Eskişehir gayrimenkul sektörünü ve piyasasını incelemek için Zingat’a girdiğimde hem şehrin ortalama fiyatlarını inceleyebiliyorum hem de ilanlara gözatabiliyorum. Siz de eğer Eskişehir’de bulunan kiralık daireleri incelemek isterseniz Zingat’ı mutlaka öneriyorum.

Etiketler: , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım