Türkiye’nin Firma Rehberi – Yellowpages.com.tr

Rekabetin çok yoğun olduğu günümüz piyasa ekonomisinde firmalar farklı ürün ve hizmetler ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeye çalışmakta ve rekabet avantajı sağlamaya çalışmaktadır. Müşteri kaçırmamanın esas olduğu finansal piyasada potansiyel müşterilere ulaşmak, firmanızın ürün ve hizmetlerini sunmak önem arz etmektedir. Bu noktada gerek firmaların hinterlandında yapılan tanıtıcı faaliyetlere ek olarak hayatımızın odak noktası haline gelen sanal dünyada da benzer tanıtıcı faaliyetlerin yapılması rekabet avantajının sağlanması adına büyük öneme sahiptir.

Çeşitli sosyal medya sitelerinde açılan hesaplara ek olarak eskiden gazete sayfalarından aşina olduğumuz sarı sayfaların dijital versiyonlarına da firmanızın eklenmesi ve büyük bir veritabanına sahip bu sitelerde firmanızın yer alması önemlidir. Müşteriler ihtiyacı olduğu konuya ait arama yaptığında uygun firmaları lokasyon bazlı olarak görebilmekte ve ilgili firmalara ulaşabilmektedir.

İşte bu yazı da sizlere Türkiye’nin Firma Rehberi olan yellowpages.com.tr adlı siteden bahsetmek istiyorum. Temiz ve kullanışlı bir arayüzüne sahip olan site üzerinden istediğiniz konu ve kategoriden arama yaparak firmaları listeyebilirsiniz. Site ayrıca dijital reklamcılık, web site hizmetleri de vermektedir. Benim ilgimi çeken en önemli konu ise lokasyon hizmeti oldu. İnsanlar navigasyon aleti ve uygulamalarını yoğun bir şekilde kullanmakta olup bu konuya yönelik çözümler de beraberinde gelmektedir. Müşteriler uygun firmaları dijital haritalardan aramakta olup ne yazık ki ülkemizin karmaşık adres yapısı nedeniyle  haritalarda, yanlış sokak, hatta yanlış şehirde işaretlenmiş pek çok firma görebilirsiniz. Bu bakımdan firma sahiplerinin  dijital haritalarda ve navigasyon cihazlarında doğru işaretlendiğinden emin olmaları yukarıda bahsettiğimiz müşteri kaybının önüne geçecektir. İşte yellowpages.com.tr sitesi firmanızın doğru bir şekilde haritalara eklenmesini temin etmektedir. Şirket ayrıca sisteme kayıt olan firmalara mobil aramalarda da doğru bir şekilde yer almasını sağlayacak çözümler üretmektedir.

İşlerini profesyonel bir ekiple sürdüren sitenin yerel arama ekipleri bulunmaktadır. Yerel Arama ekipleri yardımıyla, firmaların Apple, Bing, Facebook, Foursquare, Google Haritalar, Google+, Google My Business ve Yandex’e kaydedilmesini sağlamaktadır. Sitenin en önemli özelliği ise Apple, Bing ve Google’ın Türkiye’deki tek resmi işyeri datası tedarikçisidir. Bu bakımdan firmaların doğru bir şekilde sisteme kaydında profesyonel çözümler ortaya çıkmaktadır.

Bir akrabamın ahşap merdiven sitesi için araştırma yapıp incelediğim yellowpages.com.tr sitesini tavsiye ediyorum. Profesyonel çözümler sunan websitesini işinizi büyütmek için kullanabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım