Akıllı Telefon Almadan Önce Chip’in İncelemelerine Göz Atın!

Teknolojinin gelişimine en yakından tanık olduğumuz cihazlar hiç şüphesiz cep telefonları olup akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir yerini tutarken her yıl yeni teknolojiler ile karşılaşıyoruz. Akıllı telefon piyasasında ki yenilikleri ve gelişmeleri ile cihaz özelliklerini yakından takip etmek, yeni cihaz almadan önce işin ehli yazarlardan cihazlar hakkında bilgi almak önem arz ediyor. 2014 yılında aldığım Samsung Galaxy S4 kullanıcısı olarak yeni bir cihaz almak için internette gezinirken çok eski bir HTC kullanıcı olarak HTC’nin yeni cihazı olan HTC 10 modeline ait incelemeleri okuma fırsatı buldum.

Türkiye’nin en önemli teknoloji sitelerinden biri olan chip sitesinde de HTC 10 modeli hakkında doyurucu, anlaşılabilir ve bol fotoğraflı inceleme yazısına denk geldim. Chip’in yazısına göre toplam 90 puan alan HTC 10 modeli HTC’nin yeni amiral gemisi olup performansıyla  üst gömlek sonuçlar veren telefon, kamerası, BoomSound hoparlörleri, pil performansı, tasarımı, kişiselleştirme seçenekleri ile olumlu yorumlar almış.  Cihazın en büyük eksisi ise fiyatı olup 2999.-TL’lik satış fiyatı ile rakiplerine göre dezavantajlı bir konuma geliyor.

Aklımda ki bir diğer cihaz ise LG G5 olup modüler yapısı ve batarya değişimi , değişik tasarımına sahip sanal gerçeklik gözlüğü ve kamera aparatıyla aklımı çelen bir diğer cihaz olarak dikkat çekiyor. HTC 10 incelemesini okuduktan sonra Chip sitesinde hemen LG G5 sayfasına göz attım ve Chip’in yazısına göre toplam 91 puan almış. Pil ve kablosuz şarj özelliklerinin olmaması cihazın eksi yönleri olarak dikkat çekerken okuduklarımla beraber hemen bir teknoloji mağazasına giderek Chip’in dikkat çektiği konuları kendim test ederek karar vermeye çalışacağım.

Etiketler: , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım