İçimizdeki İskoçyalılar

Akşam Braga – Fenerbahçe maçı başlamadan önce tüm Fenerbahçeliler hatta sadece Fenerbahçeliler cuma gününe ait kuranın hesabını yapıyordu. Kalite anlamında kesinlikle Fenerbahçe ile yarışamayacak bir takım ama maçın ilk yarısında verdiği kararlar ile ikinci yarıyı ilmek ilmek ören ve ikinci yarıda verdiği kararlar ile maçı çığrından çıkaran bir hakem ile mücadele ettik. Fenerbahçe’nin yediği gol ,defansın ve orta sahanın kademe hatasını bir kenara koyarsak, açık bir şekilde ofsayttı. İlk yarıda Mehmet Topal’a gösterilen sarı kart ise hakemin planları açısından ekmeğine yağ- bal ve kaymak sürdü.

Alper’in attığı gol meğer hakemin planlarını alt üst ederken turun kapısını Fenerbahçe’ye açtı ve biz Futbolseverler olarak ikinci yarıya  hakemin damga vuracağını beklemiyorduk. İlk yarıda verilen kararlar aslında Türkiye Ligi’ni takip etmenin vermiş olduğu tecrübe ile olabilir dedirtti fakat ikinci yarıda verilen penaltı ve kırmızı kart maçı bir anda ters yüz etti. Haksız bir şekilde verilen penaltı ve ardından verilen kırmızı kart ile Fenerbahçe 10 kişi kalırken 2-1’lik skor takıma turu getirdiğinin kimse farkında olmadan bir oyun sergilemeye başladı. Kadlec tercihi kesinlikle yanlıştı ve fenerbahçe hakem yüzünden eksik oynarken taktik anlamında da bir kişi daha eksik oynamaya devam etti.

Bu eksiklik beraberinde Braga’nın gollerini getirirken çığrından çıkan Alper ve Volkan Şen kırmızı kart görerek takım sahadan 8 kişi ile ayrıldı. Son yıllarda sözde şike süreci ile Fenerbahçe’ye uygulanan linç kampanyası mahkeme kararı ile aklanmış ve UEFA’ya her defasında dava açacağını belirten bir kulübe önce mali fair-play ve mali tabloların uygunluğu konularında saldırıya şimdiler de ise kupa yolunda olan bir takımın önünü hakem rezaleti ile kesmeye çalışmıştır. Genele bakarsak eğer Türk Futboluna karşı apaçık yürütülen bu saldırının son kurbanı Fenerbahçe olmuştur.

Son olarak başlığımın da içeriğini oluşturan ve ülkemizde yabancı takım kazansın diye dua kardeşliği yapan İskoçyalılar bugün Fenerbahçe’nin başına gelen yarın sizin de başınıza gelecek ve birlik olma vaktiyken davul zurnalarla Fenerbahçe’nin elenmesini kutlamak yakışmıyor. Sezar’ın hakkı Sezar’a verilmeli ve Fenerbahçe’nin elenmesinin sadece Fenerbahçe’nin kötü oynadığına bağlayarak eleştiri de bulunmak ise ya futbol bilmemezlikten ya da kıskançlıktan ileri gelmektedir.

Haftasonu derbi heyecanında görüşmek dileğiyle.

Etiketler: , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. faydalı bir paylaşım teşekkürlerimi sunuyorum ilgiyle takipteyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım