Otomotiv Sektörünün Yeni Adresi Oto.net

Otomotiv sektörü son 10 yılda baş döndürücü bir gelişim içinde. Pazardaki gelişim pazarlama ve satış anlamında da büyük bir rekabete sebep oluyor. İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte son yılların en popüler otomobil satış alanı olan ikinci el ve sıfır otomobil ilanı web siteleri ile aradığınız özellikteki otomobilleri hızlı bir şekilde inceleme fırsatı sunuyor. Otomotiv sektöründeki bu rekabet ilan siteleri arasında da büyük bir rekabet yaşanıyor. Sektörün kalbur üstü siteleri malumunuz fakat yeni websiteleri arayüz ve yenilikler ile rekabeti artırıyor.

Son günlerde reklamlarını gördüğünüz oto.net adlı websitesini tanıtmak için özellikle bu yazıyı yazıyorum. Websitesi projectz tarafından kurulurken 1 yıldan fazla süredir yayında. Sektördeki diğer websitelerinin aksine oto.net kendi tarzını oluşturan web sitesinin satış hacmi iyi seviyelerde. Kullanımının kolay ve hızlı açılış ekranı ile kendine has özellikleri barındırıyor. Sitenin en önemli özelliği B2B olarak adlandırılan ihale usulü ikinci el ve sıfır araç satış gerçekleştirilebiliyor.  B2B segmenti ile ilgili olarak OtoPuan sistemini kuran ve  bir sadakat programı uygulayan site, çeşitli kampanyaları da dönem dönem devreye sokarak sektördeki hareketliliğe ayak uydurmakta.

oto.net sitesi

Anasayfaya girdiğinizde sitenin en dikkat çeken özelliği ise kestirmeden git butonu oluyor. Butona tıkladığınız zaman karşınıza 9 farklı seçenek geliyor ve seçenekler yardımıyla uygun aracı bulabilirsiniz.

Sonuç olarak oto.net üzerinden kamu ve özel kuruluşlardan tutunda, ikinci el otomobil alım satımı ile uğraşan galeriler ve otomobil bayileri elindeki araçları buradan kolaylıkla satışını gerçekleştiriyor. Site ile ilgili güncel verileri ise aşağıda yer alan infografik yardımıyla öğrenebilirsiniz.

oto.net-otomobil-ilan.infografik

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım