Moven İle Bankacılıkta Yeni Dönem

movenbank

Bu yazımızda sizlere yeni nesil bankacılık servislerinden biri olan Moven hakkında bazı bilgiler paylaşılacak. Ülkemizde belki de en büyük gelişimi kaydeden bankacılık sektörünün geleceğe dönük hizmetlerinde kesinlikle dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. Gelelim yazımızın konusuna. Moven yeni nesil bankacılık servisi ve MasterCard logolu banka kartlarıyla eşleşerek çalışabiliyor. Hem Ios hem de Android platformları üzerinde çalışabilen Moven ABD’de Kansas merkezli CBW Bank tarafından desteklenmekte ve New York merkezli bir girişim olarak ortaya çıkmıştır. Moven ile akıllı harcama ve birikim yapabiliyorsunuz.

Bankacılık açısından bu servisin sanırım en önemli yanı ise kartınızla yaptığınız harcamalarınız anlık olarak hesaba yansıması. Bildiğiniz üzere mevcut sistemde kart limitinden düşen harcamayı ekstreniz de göremiyorsunuz ve gün sonu yapıldıktan ve harcama onaylandıktan sonra sisteme düşmektedir. Aynı zamanda bir ödeme aracı olarak da kullanılabilen Moven, arkadaşlarınıza para gönderebilmenize de olanak tanıyor.

iOS ve Android platformları için yeni nesil mobil bankacılık servisi Moven, MasterCard logolu banka kartlarıyla eşleşerek çalışabiliyor.Kansas merkezli CBW Bank tarafından desteklenen, New York merkezli girişim Moven’in amacı akıllı harcama ve birikim yapabilmenizi sağlayabilmek.

Uygulama sayesinde bu kartınızla yaptığınız tüm harcamalarınız anlık olarak yansıyor. Aynı zamanda bir ödeme aracı olarak da kullanılabilen Moven uygulaması, arkadaşlarınıza para gönderebilmenize de olanak tanıyor.

Bildiğiniz gibi bugüne kadar giyilebilir teknolojileri çoğunlukla sağlık amaçlı görmüştük. Moven de buradan yola çıkarak, “finansal sağlık” ifadesiyle giyilebilir cihazlara giriş yapmaya başlamaya karar vermiş. İlk olarak Motorola’nın Moto 360 ve Samsung’un Gear akıllı saatleri için ortaya çıkan Moven uygulaması, aynı akıllı telefondaki uygulaması gibi sizin anlık olarak hesabınızı takip edebilmenizi sağlıyor.

2012 yılında Brett King tarafından bulunan hizmet özellikle mobil cihazlar üzerinden bilgi akışının sağlanması adına önem arz ediyor. Paranızı anlık olarak kontrol edebilir ve içeriği hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Gerçek zamanlı bilgi akışı sağlayan hizmet paranızı daha kolay kontrol edebilmeniz anlayışıyla geliştirilmiş.

Bu noktada Moven’i mobil bankacılıktan ayırmamız gerekiyor. Mobil para yönetimi de adlandırabileceğimiz servis ile geleceğin teknolojisi olarak düşündüğümüz plastik kart ile ödeme yöntemini geliştirerek kartsız, akıllı telefonlar üzerinden , fiziki para ve atmlerin olmadığı bir sistemin kapısını açıyor.

Mobil cihazlara ek olarak taşınabilir cihazlara da entegre olan servisin Motorola Moto360 uygulamasıyla ilgili yayınlanan bir videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

[youtube youtubeurl=”http://youtu.be/ERZTzLHaDVc” ][/youtube]

Etiketler: , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım