Otomobil Dünyası İçin Otodunya.com

Çocukluğumdan beri otomobil dünyasına aşırı bir ilgim var. Aylık olarak satın alınan araba dergileri, her hafta ekran başına geçip televizyonun sesini sonuna kadar açarak izlediğim Formula 1 yarışları, dünya ralli şampiyonasının heyecan verici etapları , gün boyu süren Le Mans yarışları çocukluğumun ve gençliğimin önemli bir yerini oluşturuyor. Büyüdük ve para kazanmaya başladık. İşe başlamamla beraber rüyalarımı süsleyen araba için de para biriktirmeye başladım ve sanırım 2015 yılında bir Alman otomobili alacağım.

Ülkemizde satışta olan 5-6 tane alman otomobili var fakat çocukluğumdan beri rüyalarımı tek süsleyen marka Audi olmuştur. Öncelikle olimpiyat halkalarına benzeyen amblemi, firma 1932 yılında Audi, Dkw, Horch, ve Wenderer adlı 4 bağımsız üreticinin birleşmesiyle oluşmuştur. Amblem de bu birleşmeyi simgelemektedir. 1969 yılında beşinci olarak Nsu katılmış olsa da 4 halka değişmeden kalmıştır, ile beni cezbeden Audi bir kere alınıp uzun süre kullanılabilecek bir araç.

Böyle bir aracı satın almadan önce de detaylı bir şekilde incelemek, test sürüşlerini okumak çok önemli. Hele ki bulunduğunuz ilde bayisi yoksa bu tarz bilgilerin doğruluğu büyük önem arz ediyor. Bu bakımdan diğer emsallerine nazaran yeni keşfettiğim bir siteden yararlandığımı belirtmek isterim. Otodunya.com adlı web sitesinde Audi ile ilgili gelişmeleri, testler, videolar yayınlanıyor. Hem araba almak isteyenler hem de Audi ile ilgili son gelişmeleri takip etmek isteyen meraklılar için bulunmaz bir site. Ayrıca sağ alt köşede çıkan ikinci el ilanları ile de uygun araçları sunuyorlar. Büyük bir emek harcanarak kurulan bu siteyi yeni araç alacaklara, otomobil dünyasını yakından takip edenlere mutlaka tavsiye ediyorum.

 

 

Etiketler:

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım