Nuvo

Mobil kullanımının çığ gibi büyümesi ile birlikte bankacılık sektörü de bu büyümeden pay almak, daha fazla müşteriye ulaşabilmek için çalışmalar sürdürüyor. enpara.com ile şubesiz bankacılıkta ilk adım atılmış ve sektörün diğer bankaları da bu konuda çalışmalara hız vermiştir. Bu yazımda size Yapı Kredi tarafından bugün lansmanı yapılan NUVO bankacılık platformunu tanıtmaya çalışacağım.

nuvo

Özellikle genç nüfusun akıllı telefon ve internet kullanım oranlarının yüksek olması ve dijital ortamların kullanımının her geçen gün artması NUVO’nun hedef kitlesini bizlere ortaya koymaktadır. Banka bir çok bankacılık hizmetini tek platformda sunmayı ve şubeye gitmeden mobil internet kanallarının kullanılmasını amaçlarken öncelikle NUVO’nun ne anlama geldiğini belirtelim. NUVO İtalyanca ve İspanyolca başta olmak üzere “Yeni” anlamına gelmektedir. Kısa ve akılda kalıcı özelliği ile NUVO ismini beğendiğimi söylemek isterim.

Bankanın Perakende Bankacılık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer Özelgin’in yaptığı açıklamada NUVO markasını 1 yıllık çalışmanın sonucunda hazırladıklarını ve bankanın yıl sonuna kadar 300  bin 5 yılda ise 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediğini açıkladı. Kullanım oranının artırılması amacıyla e-mevduat ürününe daha yüksek faiz uygulanacağını, hesap işletim ücreti- havale ve eft ücretlerinden komisyon alınmayacağını belirtti.

Basın toplantısında konuşma yapan Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın , “70 yıl boyunca her yeni neslin bankası olmayı nasıl başardıysak, bugün de dijital çağın gerektirdiği dönüşüme yepyeni bir anlayış getirerek öncülük etmeye hazırlanıyoruz” dedi.

nuvo ürün ve hizmetler

NUVO’NUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

Nazan Somer Özelgin’in verdiği bilgiye göre NUVO’nun öne çıkan özellikleri şöyle:

-Banka şubesine gitmeden NUVO kartına sahip olunabilecek.

-Mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden vadeli hesaptan bireysel ihtiyaç kredisine, fatura ödemelerinden en sık kullanılan temel birikim araçlarına kadar tüm temel bankacılık ihtiyaçları karşılanabilecek.

-NUVO Mobil veya NUVO İnternet Bankacılığı kanallarından alınan başvurular Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kapıya kadar verilen hizmetle kolayca tamamlanacak..

-NUVO’da hesap işletim ücretinin yanı sıra EFT ve havale ücretleri de alınmayacak.

-NUVO’da müşteriler e-mevduat faiz oranından faydalanacak.

-Şubeye gelmeden ihtiyaç kredisi kullanılabilecek.

-NUVO, World’ün sunduğu fırsatlara ek olarak kişiye özel kampanyalar ve marka işbirlikleriyle alışverişlerde ayrıcalıklı indirim fırsatlarından yararlanılabilecek.

-NUVO kullanıcıları kendileri için sosyal medyaya özel düzenlenen kampanyalardan faydalanabilecek.

NUVO’yu daha yakından incelemek isteyenler basit ve anlaşılır hazırlanmış web sitesine buradan ulaşabilirler. Mobil uygulamalarını incelemek isteyenler iOS uygulamasına buradan, Android uygulamasına buradan ulaşabilirler.

Etiketler: , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım