HTC’den Yeni Windows 8X ve 8S

Dünyanın en iyi akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC yeni Windows işletim sistemli telefonlarını görücüye çıktı. Akıllı telefon pazarında ilk olarak Windows işletim sistemli telefonlar ön plandayken HTC akıllı telefonlarında Windows işletim sistemli telefonlara yer veriyordu. Android işletim sisteminin büyük rağbet görmesi, windows’un değişime ayak uyduramaması piyasadaki bir çok telefonun Android ve iOS işletim sistemli telefonlardan oluşmasına neden oldu. Microsoft’un bu yarışta kesinlikle çok geri kaldığını söylemek gerekiyor fakat gerek HTC’nin gerek Nokia’nın Windows işletim sistemli telefonları çıkarması Microsoft’un da pazardan pay almak istediğinin bir kanıtı.

Burada işletim sistemlerini tamamlayan en önemli unsurun uygulamalar olduğunun altını çizmekte fayda var. Sektörde iOS ve Android işletim sistemini destekleyici uygulamalar eş zamanlı çıkarken Windows işletim sistemli telefonların bundan mahrum kaldığını görmekteyiz. Bu bakımdan Microsoft’un yazılımsal olarak yeni olan bu telefonlara uygun uygulamaları teşvik edici çalışmalara imza atması gerekmektedir.

Yazımdan da anlaşılacağı üzere eski bir Windows işletim sistemli telefon kullanıcısı olarak Windows tabanlı telefonların çok başarılı olacağını düşünmüyorum fakat tasarlanan telefonların çok başarılı olduğunu söylemek gerekmekte. Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan HTC’nin yeni göz bebekleri Windows 8X ve 8S piyasaya çıktı.Fiyatı konusunda henüz bir bilgi yok fakat WPArea sitesinde açıklanan rakamlara göre iki modelin Avrupa fiyatları belli olmuş oldu. HTC8X modeli için 550 Euro fiyatını belirlemişken 8S için fiyat neredeyse yarı yarıya daha az olarak belirlenmiş. 8S’in fiyatı ise 299Euro.Bu fiyatlar ülkemizde telefonların 1000-TL’den aşağıda olmayacağı anlamına geliyor. Fiyat olarak yüksek olacaktır ve tüketicilerin tercihi muhtemelen Android işletim sistemli telefonlara kayacaktır.

İşte detaylar;

Huzurlarınızda: Bağlı kalmanızı sağlarken aynı zamanda sizi yansıtan akıllı telefon. Benzersiz renk seçenekleri, sorunsuz ve kesintisiz bir tasarım, kişiselleştirilebilir bir ekran; tamamı siz ve sizin için en önemli olan tutkularınızın hizmetinde.

Bu akıllı telefon, ona kişiliğinizi ve kendi tercihlerinizi eklediğinizde gerçek gücünü ortaya koyar. 8X ayrıca çekim sırasında daha fazla kişinin fotoğrafta yer almasını sağlayan çok geniş açılı bir ön kamera merceğine sahiptir. Bütün sahneyi ve içindeki herkesin fotoğrafını çekersiniz; gruptaki tüm yüzler ve tüm manzara fotoğrafınızda yer alır. Parlak güneş ışığı altında görüntülendiğinde dahi canlı ve net olmayı sürdüren parlak ekranı ile her şeyi paylaşın.

 • Windows Phone 8X by HTC

Blue Black Neon Red
 • Temel Özellikler

  • CameraBirinci sınıf fotoğraf makinesi. Yeni, çok geniş açılı ön kamera ile çok daha fazla insanın fotoğrafınızda yer almasını sağlayın. 8X, düşük ışık koşullarında dahi net ve canlı fotoğraflar çeker.
  • Mükemmel uyumlu tasarım.Mükemmel uyumlu tasarım Bu, elinizde tutacağınız en konforlu telefon. Eşsiz biçimi elinizde ve kulağınızda harika hissetmenizi sağlar. Benzeri olmayan mat yüzeyi farklı renklerle kullanıcıya sunulmaktadır.
  • Dahili amfiye sahip HTC'ye özel Beats AudioTM.Dahili amfiye sahip HTC’ye özel Beats Audio™.En iyi eğlence deneyimine sahip olmak için diğer telefonlara göre daha az bozulma ile en yüksek sesi sağlayın.
 • “HTC’s Windows Phone 8X and 8S take the Windows Phone lead.”
  — BGR

 

 • Çok geniş açılı ön kamera ile normalden iki kat geniş bir alanın fotoğrafını çekin.

  Fotoğrafınızda sizinle birlikte daha fazla kişi yer alsın! Özel bir 88° çok geniş açılı bir ön kamera ile fotoğraflarınıza kolayca daha fazla kişiyi sığdırın. Daha fazla kişi, daha fazla arka plan, daha fazla anının keyfini çıkarın

 • Tasarım ile işlevselliğin buluşması.

  Biçim ile işlevselliğin başarılı bir buluşması. En yeni ve en iyi teknolojiye rakipsiz şık tasarım ile sahip olun. Gereksiz boşlukları ve detaylı ayrıntıları ortadan kaldırarak akıcı bir biçime sahip şık ve düzgün bir form elde ettik. 8X’in elinizde ve kulağınızda kullanımının inanılmaz konforlu olduğuna sizin de katılacağınızdan eminiz.

 • Tasarım ile işlevselliğin buluşması.
 • Tasarım ile işlevselliğin buluşması.
 • Clear display
 • Dahili amfiye sahip HTC’ye özel Beats AudioTM.

  Daha derin bas, temiz vokaller ve detaylı yüksek notalar elde ederek müzik, oyunlar, filmler ve videolarınızda ses deneyiminizi yeni standartlara taşıyın.

 • Beats Audio
 • Dünyanız canlanıyor.

  Başlangıç ekranınızdaki Canlı Kutucukları ve uygulamaları yeniden boyutlandırarak, yeniden düzenleyerek ve yeniden renklendirerek en önemli kişilerinizin ve tutkularınızın rahatça görünümü ve kolay erişimini sağlayın.

 • People and passions
Etiketler:, ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım